Obec

HC Old Village - amatérský hokejový tým

HC Old Village - amatérský hokejový tým

 

V roce 2015 se v hlavách několika nadšenců zrodil nápad založit hokejový tým složený čistě z amatérů, kteří si chtějí nejen zahrát pohodový hokej, ale hlavně zažít týmovou spolupráci a adrenalin hokejových zápasů. Z původního váhavého bruslení v teplácích se vyvinula plně vyzbrojená soudržná parta táhnoucí za jeden provaz.  

V počátcích týmu byla sehrávána pouze přátelská utkání s týmem z Krmelína, a hlavně s kluky z ostravské Justiční stráže.

V červnu roku 2016 jsme se rozhodli, že se přihlásíme do hokejové soutěže, abychom porovnali naše dovednosti na soutěžní úrovni a dali našemu snažení ten pravý sportovní náboj při honbě za co nejlepším umístěním v tabulce. Protože jsme chtěli zároveň reprezentovat i naší obec, rozhodli jsme se pro oficiální název HC Old Village (HC Stará Ves). Od začátku sezóny 2016/2017 jsme řádným družstvem hrající hokejovou ligu známou pod zkratkou ALOHA (Amatérská Liga Ostravských Hokejových Aktivistů) www.alohaliga.cz.

Mezi největší úspěchy týmu patří:

· 3. místo v sezóně 2017/2018

· 5. místo v sezónách 2016/2017, 2018/2019 a 2019/2020

Mimo zápasové aktivity HC Old Village pořádá pro rodinné příslušníky, fanoušky a občany Staré Vsi n. O. akci „Bruslíme s HC Old Village“, která se koná vždy před Vánoci na ledě Ostravar Arény.

Facebookové stránky klubu: https://www.facebook.com/HCOldVillage/

 


Publikováno: 23.3.2020